Mateusza Gradecki zwycięża w RPA

 w Blog

PGD Polska od samego początku dość mocno związana jest z golfowym środowiskiem. Ci, którzy mieli okazję współpracować z nami dłużej, z pewnością wiedzą, że sport ten jest szczególnie bliski rodzinie Gradeckich, czyli założycielom i właścicielom spółki. Pasja do tej dyscypliny przerodziła się nie tylko w nowe inwestycje i przedsięwzięcia, jak utworzenie pola golfowego Gradi Golf Club czy organizację golfowych turniejów, uznawanych np. w ramach Polish Golf Awards, ale przede wszystkim stała się sportem rodzinnym, który zawodowo uprawia młodszy z synów właścicieli – Mateusz Gradecki. Dziś świętujemy razem jego niebywały sukces w karierze i przełomową wygraną w konkursie w RPA.

 

Reprezentant Polski zwyciężył w turnieju Limpopo Championship, cyklu Challenge Tour! Co ważne, Mateusz nie tylko wygrał rywalizację, ale i zanotował największy sukces w swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Konkurs wygrał z doskonałym wynikiem -19 po rundzie na Koro Creek Golf Club i trzech kolejnych w Euphoria Golf Club.

Do finałowej rundy Gradi podchodził z dzielonego trzeciego miejsca, z pięcioma uderzeniami straty do lidera, duńczyka Olivera Hundebolla. W końcowej fazie turnieju reprezentant naszego kraju dokonał przełomu prezentując godną podziwu formę – jedyne 66 uderzeń, a na karcie 6 birdie.

Początki turnieju w RPA były niewątpliwie dobre, aczkolwiek nie zapowiadały tak spektakularnego dla Gradeckiego finiszu. Polak otworzył rozgrywki 69 uderzeniami w czwartek, jednak nie dawało to pozycji na prowadzeniu.

Choć Mateusz Gradecki odnotował na koncie zaledwie trzy uderzenia straty do szóstki liderów, to podobny wynik zdobyło wielu graczy, stąd miejsce T30. Piątkowa runda na 68 uderzeń, pozwoliła przenieść się Polakowi na dwunastą pozycję, dzieloną z dziesięcioma innymi zawodnikami. Z wynikiem -8 tracił wówczas jeszcze sześć strzałów do lidera – Hundebolla. Sobotnie rozgrywki, które okazały się przełomowe, a 67 strzałów zagwarantowało Gradeckiemu miejsce w pierwszej trójce. W niedzielę natomiast, w wynikiem -19 i 66 uderzeń, polski golfista wygrał zawody z mocną przewagą.

Wydarzenia w RPA to największy dotychczasowy sukces i pierwsza wygrana Gradeckiego w Challenge Tour, czyli drugiej zawodowej lidze Europy. Wygrana, znacząco zbliżyła go do awansu do DP World Tour. Wcześniejszym najlepszym rezultatem Mateusza w CT było szóste miejsce w rozegranym w Danii w sierpniu zeszłego roku turnieju Sydbank Esbjerg Challenge.

Golf to naprawdę pasjonująca dyscyplina, do której poznania i zgłębiania jej tajników zachęcamy i Was! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z polem Golfowym Gradi Golf Club, gdzie pierwsze kroki w golfowej karierze stawiał właśnie Mateusz Gradecki!

Recent Posts