Oddział Bielsko-Biała

Elitex Sp. z o.o. w momencie przystąpienia do PGD był firmą z piętnastoletnią tradycją i jednym z największych dystrybutorów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higienicznych na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Współpracuje z sieciami i związkami kupieckimi takimi jak EURO-SKLEP Lewiatan Bielsko–Biała, Żory, Opole, PSS-ami, GS-ami na terenie jego działania oraz indywidualnymi uczestnikami handlu detalicznego. Hurtownia w swojej ofercie posiada ponad 8 tysięcy produktów. Obecnie jest autoryzowanym dystrybutorem prawie wszystkich znaczących producentów naszej branży. W styczniu 2007 roku została wybrana przez korporację Procter&Gamble do grupy 16 firm, które prowadzą dystrybucję ich produktów. Taka współpraca z producentami daje możliwość bardzo dużego wsparcia marketingowego dla Klientów.

Dzięki temu wsparciu, Elitex zainicjował stworzenie w 2002 roku „Grupy Zakupowej HWSP” zrzeszającej blisko 130 sklepów, gdzie do tej pory jest głównym dostawcą i współorganizatorem wszystkich promocji, w tym comiesięcznej gazetki.

Dewizą spółki jest to, że polskie firmy muszą działać razem, a co za tym idzie nie poddawać się presji ze strony „handlu nowoczesnego”. Realizując oczekiwania Klientów marketing, Eltexu stworzył kilka dużych akcji promocyjnych, które były bardzo dobrze odbierane przez Klientów (niektóre z nich obowiązują do dzisiaj):

Na co dzień Klientów spółki odwiedza 24 handlowców, których wspiera wielu przedstawicieli handlowych kluczowych dostawców takich jak: Procter&Gamble, Unilever, Reckitt Benckiser, PZ Cussons, Henkel, L’Oreal, Nivea, Coty, Schwarzkopf, Colgate – Palmolive, Delitissue, Kimberly Clark, ICT, SCA Hygiene Produkt i inni.

Aby ułatwić Klientom kontakt i dokonywanie zakupów firma Elitex Sp. z o.o. wzbogaciła swój system sprzedaży o hurtownię internetową i sprzedaż w systemie mobilnym, a także w wiele unikalnych rozwiązań w dziedzinie elektroniki i marketingu.