lorem

E-hurt

lorem

CMK

lorem

Blog

Biuletyn luty

Drodzy Państwo,

Niestety nie mam jak powiedzieć Dzień Dobry. To nie są dobre dni dla naszego handlu. Wielotygodniowa walka o wspierające małe i średnie polskie firmy handlowe rozwiązania nie toczy się w tych dniach optymistycznie.

Propozycja Ministerstwa Finansów odnośnie nowych rozwiązań podatkowych stoi w całkowitej sprzeczności z jednolitym stanowiskiem bardzo szerokiej reprezentacji środowiska handlowego oraz wstępnymi deklaracjami rządzących. Niby oficjalnej wersji jeszcze nie ma, ale to co jest nawet jeśli będzie nieco poprawione jest złe.

Dlaczego górnicy, pielęgniarki, nawet położne z byle powodu wychodzą na ulice, a my, mimo, że jest nas znacznie więcej siedzimy jak myszy pod miotłą?

Teraz właśnie zamiast pomagać odcina się nam powietrze. Choćby grupa ludzi z kilkoma transparentami pod URM i wszystkie telewizje tłukły by to co pół godziny w głównym serwisie. Szkoda,że nie jestem rewolucjonistką.

Przepraszam, ale jestem tak wściekła, że nie jestem w stanie pokusić się w tym miejscu o spokojny rozsądek.

A tu jeszcze do końca trzeba powalczyć.

Wygląda na to, że to mali i średni polscy przedsiębiorcy najdrożej zapłacą za przedwyborcze obietnice rządzących. Nie wiem jaka jest szansa na zmianę projektu ustawy, która dobija franchyzy, obciąża nawet najmniejszych, ogranicza i tak niewielkie możliwości konkurowania i rozwoju polskich handlowców.

Pozostaje nadzieja na rozsądek rządzących i dalsza walka.

Przepraszam, ale tym razem to tyle. Życzę nam Wszystkim mimo wszystko lepszych humorów za miesiąc.

 

Wszystkiego Dobrego

Marzena Gradecka- właściciel PGD

Czytaj dalej

Leave a Reply